KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ

Uluslararası Ticaret ve Lojistik

Kürşad Tanrıverdi ile Uluslararası Ticaret Ve Lojistik Sektör Buluşması -04.01.2022

Kariyer, Girişimcilik ve İnovasyon Öğrenci Topluluğu (KAGİT), Uluslararası Lojistik ve Ticaret Uygulama ve Araştırma Merkezi (ULTİMER), ve K Lojistik iş birliği ile düzenlenen “Uluslararası Ticaret ve Lojistik Sektör Buluşması” konulu söyleşi, 30 yılı aşkın süredir uluslararası taşımacılık sektörünün ayrılmaz bir parçası olarak faaliyet gösteren Cargo-Partner’in Türkiye Genel Müdürü Kürşad Tanrıverdi Bey’in katılımıyla KSÜ Avşar Yerleşkesi Cahit Zarifoğlu Konferans Salonunda gerçekleştirildi.

Söyleşinin selamlama konuşmalarını Uluslararası Ticaret ve Lojistik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Ali Haluk Pınar ve ULTİMER Müdürü Prof. Dr. Ali Çağlar Çakmak gerçekleştirdi. Pınar ve Çakmak öğrenciler ve sektör temsilcilerinin bir araya getirilmesinin önemini vurgulayarak, bu kapsamda yapılabilecek bütün faaliyetlere destek vereceklerini belirtti.

Söyleşinin açılış konuşmasını ise KSÜ İİBF Dekanı Prof. Dr. Mustafa Taşlıyan yaptı. Prof. Dr. Taşlıyan konuşmasında Cargo-Partner firmasının Türkiye ekonomisi ve lojistik sektörü açısından oldukça önemli bir yere sahip olduğunu ifade etti. Öğrencilere hem ülkemiz hem de şehrimiz adına üretmeye devam etmemiz gerektiğini vurgulayarak bu yolda emin adımlarla ilerlemek gerektiğini belirtti.

Cargo-Partner’ın Türkiye Genel Müdürü Sn. Kürşad Tanrıverdi, hızlı ve etkili çözümler sunup müşterilerin, çalışanların ve sektörün uzun vadeli başarısını sağlamak için kalite güvence ve sürdürülebilir ilerlemeye odaklanarak, tedarik zincirinin tüm süreçlerinin etkin hale getirilmesinin önemi vurguladı. Pandemi ile e-ticaret sektörünün geliştiğini ve Türkiye’deki yatırımların artmakta olduğunu söyledi.

Akademisyenler, lisans ve lisansüstü düzeyde öğrencilerin dinleyici olarak katıldığı söyleşide Kürşad Tanrıverdi katılımcıların yönelttiği sorular çerçevesinde, lojistik ve tedarik zinciri sektöründe cinsiyet ayrımı olmaksızın kendini geliştirebilen, planlı ve düzenli çalışan, disiplinli ve yenilikçi fikirlere sahip herkesin başarılı olabileceğini belirtti. Tanrıverdi konuşmasını Dünyadan ve Türkiye’den güncel konulara sektördeki tecrübelerinden de örnekler vererek tamamladı.